Ben Kucuk

Kıymetli Dostlar;

Kısaca hayat hikayemi özetlersem: 01.05.1936 Tercan doğumlu olup,  Çocukluğum, ilk ve orta tahsilim Zonguldak`da geçti. Daha sonra tahslime devam ettirebilmek için 1959 yılında, İstanbul`a geldim. Burada İstanbul Yapı Sanat Enstitüsünü bitirdim. yüksek tahsilimi devam ettirebilmek için Bilaş Mühendislik ve Mimarlık Yüksek okuluna devam ettim. Daha sonra,  Alman’yaya gittim. Bir inşaat firmasında çalışmaya başladım. Ve  Daimler-Benz fırmasında çalışmama noktayı koydum.

Bu yıllarda Basın ile çalışmalarımla birlikte, aynı zamanda Edebiyata düşkünlüğümden ve duygusallığımdan dolayı, ŞİİIR ağırlıklı çalışmalarım oldu. Bu süreç içerisinde,1988 senesinde GÜNAYDIN GAZETESİ` nin Avrupa` da açmış olduğu BÜYÜK ŞİİR YARIŞMASI` na katıldım.

BAYRAK adlı şiirim AVRUPA`da YILIN ŞİİRİ, ben de YILIN ŞAİRİ seçildim. Aynı yıl içerisinde MİLLİ GAZETENİN KİTAP dalındaki yarışmasında, birincinin çıkmadığı yarışmada KİTAB adlı şiirim, ikincilik ödülüne layık görüldü. Bu gelişmelerden cesaretlenerek 1988 yılında KADER YOLU adlı ilk şiir kitabımı çıkardım.

Sonraki yıllarda 1-KAYBOLAN YILLAR, 2-GÜZ YAĞMURU, 3-GÖNÜL İINCİILERİ, 4-RAHMET PINARI, 5-ÖNCE VATAN6-KADER YOLU Adlı şiir kitablarımın yanısıra 7-HACC GÜNLÜĞÜM çalışmalarım olmuştur.

Saygılarımla...

Osman Zengin

 

Hac Kucuk
Kader yolu
Guz Yagmuru
Gonul Incileri
Once Vatan
Rahmet Pinari
Kaybolan Yillar

Besucherzaehler  

Öz Gecmisim

BAYRAK4
ataturk Imzali